Wosk ortodontyczny zapachowy - Do znoszenia dyskomfortu podczas noszenia aparatu ortodontycznego 10szt.


  • Model:
  • Dostępność: Niedostępny

Cena : 31,90 zł

Netto: 25,93 zł


Opis

Wosk ortodontyczny zabezpieczający przed podrażnieniem i poranieniami od elementów aparatu ortodontycznego. Wosk znosi dyskomfort wynikający z noszenia aparatu. W praktycznym, zamykanym opakowaniu, porcjowany.

Do czego służy wosk?
Wosk służy do zabezpieczania ostrych elementów aparatu, po to aby nie powodowały podrażnienia śluzówki jamy ustnej. Nie stosuje się go zawsze ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Jeśli po założeniu aparatu czujesz, że pewne jego elementy ocierają śluzówkę (najczęściej są to okolice pierścieni lub zamki na zębach ustawionych bardzo nieprawidłowo) należy użyć wosku, naklejając go, po uprzednim osuszeniu na te elementy aparatu, które powodują te podrażnienia. Jeśli wosk się zetrze (zmyje, zje) nakładamy go ponownie.

Jak używać wosku ortodontycznego?
Wosk ortodontyczny jest porcjowany w cienkie ruloniki po 5 sztuk, które pakowane są w małe plastikowe etui. Oderwij niewielki kawałek ruloniku, rozgrzej go w palcach i uformuj małą kulkę. Następnie kawałek wosku przyklej do wybranego elementu aparatu, który podrażnia błonę śluzową jamy ustnej. Warto pamiętać, że wosk najlepiej nakładać na osuszoną powierzchnię aparatu. Jeśli zauważymy problem z formowaniem wosku, można go na chwilę zanurzyć w ciepłej wodzie. Praktyczne, zamykane etui na wosk zapewnia duży komfort stosowania. Takie pudełeczko można mieć zawsze przy sobie i w razie potrzeby użyć wosku. Co ważne, takie opakowanie chroni wosk przed rozpuszczeniem i zgnieceniem. Wosk ortodontyczny można stosować wiele razy dziennie.

Połknięcie wosku do aparatu ortodontycznego
Całkowicie normalną rzeczą jest, że w trakcie stosowania wosku, ściera się on i jego małe fragmenty mogą być przez nas połknięte. Jednak jak podkreśla producent jest on bezpieczny dla zdrowia. Wynika to z faktu, że wosk mikrokrystaliczny nie jest wchłaniany w jelitach, lecz jest całkowicie wydalany z naszego organizmu. Dlatego nosząc wosk osłonowy na aparacie bez obaw możemy spożywać pokarmy. 


Dostępne zapachy: jabłko, cukierek, czekolada, mięta, winogrono, kokos, cynamon, pomarańcza, jagoda, ananas, tutti -frutti, wanilia, wiśnia, guma balonowa.

Zestaw zawiera 10 opakowań wosku. Staramy się, aby w paczce znalazło się 10 różnych smaków.

Powiązane produkty

Wosk ortodontyczny bezzapachowy - Do znoszenia dyskomfortu podczas noszenia aparatu ortodontycznego 10szt.

Wosk ortodontyczny zabezpieczający przed podrażnieniem i poranieniami od elementów aparatu ortodontycznego. Wosk znosi dyskomfort wynikający z noszenia aparatu. W praktycznym, zamykanym opakowaniu, po
Chwilowo niedostępny